W naszych produktach dużą uwagę przywiązujemy do stosowania podzespołów polskiego pochodzenia. Jednym z wielu elementów całej pompy ciepła Ecopower C jest sterownik – mózg całego urządzenia, to właśnie on zarządza pracą całej pompy oraz instalacji z nią związanej, a także czuwa nad bezpieczeństwem układu i zapewnia zdalny dostęp do ustawień za pośrednictwem internetu.

W naszych urządzeniach aktualnie stosujemy dwa różne sterowniki polskiej produkcji:

FRISKO RX910

Jest to stosowany przez nas od wielu lat sterownik – niesamowicie niezawodny. Zachwyca swoją łatwością obsługi oraz możliwościami jakie oferuje, takimi jak: harmonogramy pracy, pogodowe sterowanie temperaturą, programy dezynfekcji, funkcją podbicia temperatury w taniej taryfie prądowej, itd…

Sterownik ten ma możliwość sterowania przez internet (jedynie na komputerach z systemem Windows).

COMPIT R490P

Regulator pompy ciepła R490 jest urządzeniem przeznaczonym do sterowania powietrzną lub gruntową pompą ciepła, cechującym się przejrzystym interfejsem użytkownika, intuicyjną i łatwą obsługą, wysoką niezawodnością i jakością wykonania. Regulator steruje pracą sprężarki, pomp obiegowych, 2 mieszaczy oraz biwalentnych źródeł ciepła np: grzałek, lub kotłów. Obsługuje instalację ciepłej wody użytkowej (CWU) wraz z pompą cyrkulacyjną. Można go zastosować do instalacji zarówno z buforem jak i bez bufora. Obsługuje dwa obiegi grzewcze (CO) wyposażone w zawory mieszające i pompy.

Dużą zaletą sterownika COMPIT jest dotykowy, kolorowy panel sterujący oraz łatwe, intuicyjne sterowanie zarówno z poziomu panelu dotykowego a także z internetu.

Sterownik R490P może zostać dodatkowo wyposażony w kompatybilne termostaty pokojowe, które mogą sterować obiegami grzewczymi – jednym bezpośrednim obiegiem CO w przypadku układu bez bufora lub dwoma obiegami grzewczymi rozładowującymi bufor (opcjonalnie wyposażonymi w mieszacze).

Termostaty pokojowe występują w dwóch wersjach:
Nano ONE – naścienny termostat wymagający kablowego podłączenia do sterownika pompy ciepła (komunikacja + zasilanie)
Nano ONE RADIO – naścienny bezprzewodowy termostat, wymaga jedynie zasilania 9-12V (w zestawie zasilacz do gniazdka lub zasilacz puszkowy)
Wszelkie koszty i dopłaty umieszczone są w zakładce Cennik.